نمایشگاه بین المللی صادرات به روسیه در زنجان نقطه جهش توسعه صادرات خواهد شد.

مدیرکل آسیای میانه، قفقاز و روسیه سازمان توسعه تجارت ایران: نمایشگاه بین المللی صادرات به روسیه در زنجان نقطه جهش توسعه صادرات خواهد شد.

به گزارش شرکت نمایشگاه های بین المللی استان زنجان؛ رحمت‌الله خرمالی در جلسه نمایشگاه هم اندیشی توسعه صادرات ایران به روسیه با رویکرد نمایشگاه بین المللی صادرات به روسیه، با بیان این مطلب، اظهار کرد: در سال گذشته  شرکت های ایرانی در غالب 12 پاویون نمایشگاهی در کشور روسیه حضور داشتند. امسال به دنبال این هستیم جذب هیئت های مختلف تجاری را به کشور داشته باشیم و این مهم در غالب نمایشگاه روسیه در زنجان میسر خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه نمایشگاه بین المللی صادرات به روسیه از 18 لغایت 21 مهرماه سالجاری در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی استان زنجان برگزار می شود افزود: سهم ایران در صادرات به روسیه بالا نبوده و این میزان صرفا به 750 میلیون دلار در سال گذشته بوده است و برای سال جاری یک میلیارد دلار هدف گذاری شده، با این حال در سه ماهه ابتدایی سال جاری 200 میلیون دلار صادرات ثبت شده است.
وی با بیان به اینکه کشور روسیه 8 ناحیه فدرال و 50 ناحیه و منطقه اقتصادی دارد، تاکید کرد: در حوزه سرمایه گذاری 130 کشور در روسیه سرمایه گذاری کردند. کشورمان هم حضوری فعالی نداشته است. عمده کشورهایی که از روسیه واردات دارند چین و هلند هستند.
خرمالی با تاکید بر اینکه باید در نمایشگاه بین المللی صادرات به روسیه که در استان زنجان برگزار می شود ظرفیت های صادراتی کشور به خوبی معرفی شود، گفت: گروه های عمده کالایی  صادرات به روسیه در سال گذشته شامل صنایع و خدمات فنی و مهندسی، محصولات و کالاهای دانش بنیان، صنایع و تجهیزات نفت و پتروشیمی و صنایع نیروگاهی، تجهیزات پزشکی، دارو، صنایع شیمیایی، برق الکترونیک، کشاورزی، ماشین سازی، محصولات سلولزی و پلیمری، پوشاک و کفش بوده است.
این مقام مسئول با بیان اینکه صادرات محصولات حوزه کشاورزی طی دو سال اخیر  به روسیه 50 درصد رشد داشته است، خاطرنشان کرد: همچنین محصولات حوزه صنعتی کشورمان نیز 128 درصد رشد کرده است.  اقلام عمده صادراتی ایران به روسیه در حوزه کشاورزی و بخشی از حوزه صنعتی است.
گفتنی است؛ نمایشگاه بین المللی صادرات به روسیه از 18 لغایت 21 مهرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان زنجان با هدف حضور حداکثری شرکت های توانمند صادراتی ایران و حضور هیات های تجاری متناظر و درخواست کننده کالاهای ایرانی برگزار خواهد شد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *